50 Bibo kupa logo Mappa
A Bibó Kupa programja, mérkőzései, résztvevői

50. Bibó Kupa

 

 

  meghívó külső 2017

meghívó belső 2017

 

 

50 bibó kupa plakát

 

1. Mérkőzések

2017. március 10., péntek

12:00 ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ
12:30 L MEZŐTÚR BIBÓ 13-24
13:20 F BIBÓ II. RÁKÓCZI 22-12
14:10 F MEZŐTÚR SZÉKELYUDVARHELY 10-34 
15:00 L SZILÁDY BIBÓ 17-20 
15:50 F KECSKEMÉT PIÁR II. RÁKÓCZI 23-10 
16:40 L SZÉKELYUDVARHELY BUDAPEST 27-16
RETRO KUPA
17:30 F 2009-BEN VÉGZETT 2012-BEN VÉGZETT 16-13
18:10 F 2012-BEN VÉGZETT 1996-BEN VÉGZETT

12-17

18:50 L 1996-BEN VÉGZETT 2003-BEN VÉGZETT 12-18
19:30 F 1996-BEN VÉGZETT 2009-BEN VÉGZETT 18-23

 2017. március 11., szombat

8:30 L MEZŐTÚR SZILÁDY 16-24
9:20 F MEZŐTÚR KECSKEMÉT PIÁR 16-26
10:10 L BÉKÉSCSABA SZÉKELYUDVARHELY 22-18
11:00 L BIBÓ BUDAPEST 18-9
11:50 F SZÉKELYUDVARHELY BIBÓ 28-8
12:40 L SZÉKELYUDVARHELY MEZŐTÚR 24-13
13:30 L BUDAPEST BÉKÉSCSABA 11-23
14:20 L SZILÁDY SZÉKELYUDVARHELY 16-21
15:10 F KECSKEMÉT PIÁR SZÉKELYUDVARHELY

12-24

16:00 L BÉKÉSCSABA SZILÁDY 34-15
16:50 F II. RÁKÓCZI MEZŐTÚR 18-18
17:40 L BUDAPEST MEZŐTÚR 15-13 
18:30 L BIBÓ BÉKÉSCSABA 13-20 

 2015. március 12., vasárnap

8:30 F SZÉKELYUDVARHELY II. RÁKÓCZI 23-16
9:20 L BÉKÉSCSABA MEZŐTÚR 15-9
10:10 F BIBÓ KECSKEMÉT PIÁR 10-19
11:00 L BUDAPEST SZILÁDY 13-17
11:50 L BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY 17-19
12:40 F BIBÓ MEZŐTÚR 27-15
14:00 ÜNNEPÉLYES EREDMÉNYHIRDETÉS

 

2. Versenyeredmények

Lányok

1. Békéscsaba
2. Székelyudvarhely
3. Bibó
4. Szilády
4. Budapest
5. Mezőtúr

Fiúk

1. Székelyudvarhely
2. Kecskemét Piár
3. Bibó
4. II. Rákóczi
5. Mezőtúr

Különdíjak

a legjobb kapus

  • Bálint Anna (Székelyudvarhely)
  • Pálfi Tamás (Székelyudvarhely)

a legtechnikásabb játékos

  • Balogh Száva (Békéscsaba)
  • Lipótzy Kristóf (Kecskemét)

gólkirály

  • Farkas Fanni (Szilády, 30 góllal)
  • Farkas Kristóf (Mezőtúr, 20 góllal)

legsportszerűbb bibós (a diákönkormányzat díja)

  • Bényi Luca
  • Szekula Máté

Legjobb Bibós

  • Sendula Fanni
  • Szabó Zsombor

A mezőny legfiatalabb játékosa

  • Veres Emília Napsugár (Bibó)

50. Bibós gólt lövő játékos

  • Csehó-Kovács Nikolett
  • Szabó Zsombor

Legjobb edzők

  • Szabó Károly (Békéscsaba)
  • Sipos Lóránt (Székelyudvarhely)

3. Képgalériák

3.1. március 6. hétfő: Senior kupa

3.2. március 7. kedd: Szivacs  kézilabda

3.3. március 8. szerda: Szivacs  kézilabda

3.4. március 9. csütörtök: Vendégek fogadása

3.5. március 10. péntek: Koszorúzás, megnyitó, bevonulás és retró mérkőzések

3.6. március 11. szombat: Mérkőzések, fogadás

 


 Bibó Kupa a korábbi években


   

A Bibó Kupa programja, mérkőzései, résztvevői

 

49. Bibó Kupa

 

a kupa1

a kupa2

plakát

 

1. Mérkőzések

 

2016. március 4., péntek

12:00 ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ
12:30 F BIBÓ II. RÁKÓCZI 17-16
13:35 L SZÉKELYUDVARHELY BIBÓ  25-18
edzőmérkőzés
14:40 F KRONACH SZÉKELYUDVARHELY  21-31
15:45 L SZIVACS LÁNY SZIVACS LÁNY  
16:50 F SZIVACS FIÚ SZIVACS FIÚ  

 2016. március 5., szombat

8:00 F KRONACH KECSKEMÉT 12-29
9:05 L SZÉKELYUDVARHELY KECSKEMÉT  36-13
10:10 F II. RÁKÓCZI SZÉKELYUDVARHELY  30-19
11:15 L DUNAÚJVÁROS BIBÓ  25-14
12:20 F KECSKEMÉT BIBÓ  19-13
EBÉDSZÜNET
14:00 L DUNAÚJVÁROS SZÉKELYUDVARHELY  28-23
15:05 F II. RÁKÓCZI KECSKEMÉT  12-21
16:10 L BIBÓ KECSKEMÉT 31-11
17:15 F BIBÓ KRONACH 29-13

 2015. március 6., vasárnap

8:30 F SZÉKELYUDVARHELY KECSKEMÉT  18-29
9:35 L DUNAÚJVÁROS KECSKEMÉT  39-3
10:40 F II. RÁKÓCZI KRONACH  23-17
11:45 L BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY  17-19
12:50 F BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY  22-13
14:00 ÜNNEPÉLYES EREDMÉNYHIRDETÉS

2. Versenyeredmények

 

Lányok

1. Dunaújváros
2. Székelyudvarhely
3. Bibó
4. Kecskemét

Fiúk

1. Kecskemét
2. Bibó
3. Rákóczi
4. Székelyudvarhely
5. Kronach
6. Rákóczi

Különdíjak

 

a legjobb kapus

  • Ifkovics Zorán, Mózer Virág

a legtechnikásabb játékos

  • Joshua Höpp, Kovács Theodóra

gólkirály

  • Lipótzy Mété, Póczos Karina

legsportszerűbb bibós (a diákönkormányzat díja)

  • Kis-Vén Ákos, Tóth Lila

legsportszerűbb csapat

  • Kronach, Kecskemét

Lányok „all star" csapata az edzők értékelése szerint:

  • Bándi Enikő, Kecskemét
  • Kerekes Éva, Székelyudvarhely
  • Keringer Klaudia, Dunaújváros
  • Sendula Fanni, Bibó

Fiúk „all star" csapata az edzők értékelése szerint:

  • Farsang Kristóf, II. Rákóczi
  • Kiss Sándor, Székelyudvarhely
  • Lipótzy Máté, Kecskemét
  • Joshua Höpp, Kronach
  • Szabados Sándor, Bibó

3. Képgalériák

 

3.1. Koszorúzás Horváth István emléktáblájánál, valamint az ünnepi nyitás
3.2. Bevonulás – Andrási Szabolcs képein
3.3. Kupa, pályaképekkel
3.4. Szivacslabda
3.5. A 49. Bibó Kupa zárása – Váradi Krisztián képein

A Bibó Kupa programja, mérkőzései, résztvevői

 

48. Bibó Kupa

 

bibo kupa 48

1. Mérkőzések

 

2015. március 13., péntek

12:00 ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ
12:20 F BIBÓ II. RÁKÓCZI  14-10
13:10 L MEZŐTÚR BIBÓ  18-17
14:00 F VÁRI SZABÓ KECSKEMÉT  26-19
14:50 L BUDAPEST EÖTVÖS SZÉKELYUDVARHELY  16-11
15:40 F SZÉKELYUDVARHELY MEZŐTÚR  25-15
16:30 F II. RÁKÓCZI VÁRI SZABÓ  22-22
17:20 L BUDAPEST EÖTVÖS KECSKEMÉT  33-7
18:10 F BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY  25-12

 2015. március 14., szombat

9:00 F MEZŐTÚR KECSKEMÉT 23-16
9:50 F SZÉKELYUDVARHELY VÁRI SZABÓ  28-10
10:40 L MEZŐTÚR KECSKEMÉT  20-13
11:30 F MEZŐTÚR  BIBÓ  22-13
12:20 F KECSKEMÉT II. RÁKÓCZI  12-10
13:10 L KECSKEMÉT SZÉKELYUDVARHELY  5-24
14:00 F MEZŐTÚR VÁRI SZABÓ  24-17
14:50 L BIBÓ BUDAPEST EÖTVÖS  14-21
15:40 F II. RÁKÓCZI SZÉKELYUDVARHELY  12-23
16:30 L SZÉKELYUDVARHELY MEZŐTÚR  22-6
17:20 F BIBÓ KECSKEMÉT  10-11
18:15  EGYKORI BIBÓSOK

 2015. március 15., vasárnap

8:00 L KECSKEMÉT BIBÓ 11-23
8:50 F II. RÁKÓCZI MEZŐTÚR  15-15
9:40 L BUDAPEST EÖTVÖS MEZŐTÚR  24-12
10:30 F KECSKEMÉT SZÉKELYUDVARHELY  14-24
11:20 L BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY  15-14
12:10 F VÁRI SZABÓ BIBÓ 10-14
13:20 ÜNNEPÉLYES EREDMÉNYHIRDETÉS

2. Versenyeredmények

 

Lányok

  • Budapest
  • Székelyudvarhely
  • Bibó
  • Mezőtúr
  • Kecskemét

Fiúk

  • Székelyudvarhely
  • Mezőtúr
  • Kecskemét
  • Bibó
  • Rákóczi
  • Vári

Különdíjak

  • a legjobb kapus
    • Török Róbert, Bíró Melinda
  • a legtechnikásabb játékos
    • Fekete Róbert, Rácz Réka
  • gólkirály
    • Tóth Ferenc, Tóth Lili

Lányok „all star" csapata az edzők értékelése szerint:

  • Tusori Katalin, Kecskemét
  • Sörös Nikolett, Mezőtúr
  • Lukács Fanni, Budapest
  • Bálint Anna, Székelyudvarhely
  • Mózer Jázmin, Bibó

Fiúk „all star" csapata az edzők értékelése szerint:

  • Gyenizse László, II. Rákóczi
  • Rácz István, Mezőtúr
  • Györe Tibor, Vári
  • Csóg Vencel, Székelyudvarhely
  • Czeglédi Gábor, Kecskemét
  • Ifkovics Zorán, Bibó

Az utánpótlás neveléséért (díj a szülőknek):

  • Gusztos Enid szülei
  • Szabados Sándor szülei

3. Képgalériák

 

3.1. Koszorúzás Horváth István emléktáblájánál, valamint az ünnepi nyitás (Váradi Krisztián képei)

3.2. Bevonulás (Andrási Szabolcs képein)

3.3. Kupa, pályaképekkel

3.4. Egykori bibós Kupa-játékosok a pályán

3.5. A 48. Bibó Kupa zárása (Váradi Krisztián képein)

A 48. Bibó Kupa ünnepi bevonulása népes sereglet előtt zajlott. A résztvevőket – Veszelszkiné Huszárik Ildikó mellett – Molnár Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának titkárságvezetője, Fülöp Róbert, Kiskunhalas polgármestere köszöntötte. A játékokat Pintér András címzetes igazgató nyitotta meg.

4. Támogatói

 

a ntp


A Bibó Kupa programja, mérkőzései, résztvevői

 

47. Bibó Kupa

 

a bibo kupa

a bk polo
Sztanik Nikolett tervei alapján

1. Mérkőzések

 

2014. március 14., péntek

12:20 F BIBÓ II. RÁKÓCZI 15-13
13:10 L SEPSISZENTGYÖRGY BIBÓ  14-12
14:00 F MEZŐTÚR KRONACH  19-10
14:50 L SZILÁDY SZÉKELYUDVARHELY  15-27
15:40 F SZÉKELYUDVARHELY SEPSISZENTGYÖRGY  31-13
16:30 L MEZŐTÚR BIBÓ  11-13
17:20 F BIBÓ KRONACH 22-10
18:10 L SZÉKELYUDVARHELY BUDAPEST 18-13
19:00 F II. RÁKÓCZI SEPSISZENTGYÖRGY  21-19
19:50 L SZILÁDY SEPSISZENTGYÖRGY  25-21

 

2014. március 15., szombat

8:00 F MEZŐTÚR SZÉKELYUDVARHELY 19-21
8:50 L MEZŐTÚR BUDAPEST  7-30
9:40 F SEPSISZENTGYÖRGY KRONACH  14-6
10:30 L BIBÓ SZILÁDY  13-9
11:20 F II. RÁKÓCZI SZÉKELYUDVARHELY 11-31
12:10 L SEPSISZENTGYÖRGY BUDAPEST  14-20
13:00 F BIBÓ MEZŐTÚR  15-18
13:50 L SZÉKELYUDVARHELY MEZŐTÚR  28-11
14:40 F KRONACH II. RÁKÓCZI  16-21
15:30 L SZILÁDY BUDAPEST  16-25
16:20 F SEPSISZENTGYÖRGY MEZŐTÚR  22-22
17:10 L SEPSISZENTGYÖRGY MEZŐTÚR 20-13
18:00 F SZÉKELYUDVARHELY BIBÓ  21-12
18:50 L BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY  14-30

 

2014. március 16., vasárnap

8:00 L SZÉKELYUDVARHELY SEPSISZENTGYÖRGY 31-16
8:50 F KRONACH SZÉKELYUDVARHELY  17-32
9:40 L MEZŐTÚR SZILÁDY  14-15
10:30 F II. RÁKÓCZI MEZŐTÚR  10-23
11:20 L BIBÓ BUDAPEST  11-25
12:10 F BIBÓ SEPSISZENTGYÖRGY  21-21

2. Versenyeredmények

 

Lányok

  • Székelyudvarhely
  • Eötvös Loránd Szakközépiskola, Budapest
  • Bibó István Gimnázium
  • Szilády Áron Református Gimnázium
  • Sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium
  • Mezőtúri Református Iskola

Fiúk

  • Székelyudvarhely
  • Mezőtúri Református Iskola
  • Bibó István Gimnázium
  • II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakközépiskola
  • Sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium
  • Frankenwald Gymnasium, Kronach

Különdíjak

  • a legtöbbet fejlődött csapat:
    • Kronach
  • a legjobb kapus:
    • Bíró Melinda, Székelyudvarhely
    • Török Róbert, Mezőtúr
  • a legtechnikásabb játékos
    • Doszpod Réka, Szilády-gimnázium
    • Joshua Höpp, Kronach
  • gólkirály
    • Farkas Laura, Budapest
    • Nagy Andrej, Székelyudvarhely
  • a legjobb bibós játékos
    • Korsós Alexandra
    • Földesi Gyula
  • a legjobb halasi játékos:
    • Rideg Regina, Bibó-gimnázium
    • Gyenizse László, II. Rákóczi-iskola

Lányok „all star" csapata az edzők értékelése szerint:

  • Doszpod Réka, Szilády
  • Karsai Anna, Mezőtúr
  • Lukács Lilla, Budapest
  • Benkő Éva, Sepsiszentgyörgy
  • Dobra Anett, Székelyudvarhely
  • Szabó Fanni, Bibó

Fiúk „all star" csapata az edzők értékelése szerint:

  • Joshua Höpp, Kronach
  • Gyenizse László, II. Rákóczi
  • Tóth Ferenc, Mezőtúr
  • Farkas Ádám, Sepsiszentgyörgy
  • Kónya Hunor, Székelyudvarhely
  • Szabados Sándor, Bibó

3. Képgalériák

 

3.1. A 2014. március 11-i K2-n mutatkozott be a bibósok lány- és fiúcsapata. A hangulatos kisfilmet Andrási Szabolcs készítette.

3.2. Kupaképek, Váradi Krisztiántól

3.3. A bronzérmes bibós csapat

a fiuk a fiuk

3.4. Kupanapok, Mongyi Mariannától

3.5. Kupanapok, Szabó Dominiktól

3.6. Első nap, Bató Nórától

3.7. Bevonulás, Andrási Szabolcs felvételei

3.8. Fanfárok, Andrási Szabolcs felvételén Agócs Ferenc és Vagyon József

3.9. Koszorúzás a Horváth István-táblánál; Andrási Szabolcs képei

4. Média a Kupáról

 

4.1. A halasmedia.hu oldalán jelent meg

  • Hazai bronzok
  • Bibó nyerte az örökrangadót
  • Záporoztak a gólok
  • Pénteken rajtol a Bibó Kupa

4.2. A Halas Tv-ben jelent meg

  • Sporthíradó, 2014. március 18. (13:08-tól)

5. Alumnusok, a Bibó Kupán játszottak

 

5.1. Karsai Roberta hat évfolyamosként 2011-ben végzett. Jelenleg a Szeged-Kiskundorozsma csapatában játszik.

5.2. A 2012-ben érettségizett Alföldi Babett a kalocsai csapat tagja.

6. Támogatók

 

6.1. Nemzeti Tehetség Program

 

a ntp

6.2. Emberi Erőforrások Minisztériuma

 

a emmi

6.3. Emberi Erőforrás Támogatáskezelő

 

a emet1

6.4. Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet

 

a ofi1


A Bibó Kupa programja, mérkőzései, résztvevői

 

46. Bibó Kupa

 

2013. március 1–3.

 

a bk 2
Az emblémát Szőke Orsolya készítette.

1.1. Mérkőzések – folyamatosan frissítve

 

2013. március 1., péntek

12:20 F BIBÓ MEZŐTÚR 22-16
13:10 L SEPSISZENTGYÖRGY BIBÓ  11-13
14:00 F II. RÁKÓCZI SZÉKELYUDVARHELY  14-31
14:50 L JÁSZBERÉNY SZÉKELYUDVARHELY  17-20
15:40 F SEPSISZENTGYÖRGY KECSKEMÉT SPORT  20-25
16:30 L SZILÁDY SEPSISZENTGYÖRGY  15-18
17:20 F KRONACH PIÁR  5-35
18:10 L MEZŐTÚR BIBÓ  4-21
19:00 F MEZŐTÚR KECSKEMÉT SPORT  22-27
19:50 L SZÉKELYUDVARHELY SZILÁDY  25-6

 

2013. március 2., szombat

8:00 F SZÉKELYUDVARHELY KRONACH 39-7
8:50 L JÁSZBERÉNY MEZŐTÚR  29-10
9:40 F KECSKEMÉT SPORT BIBÓ  15-22
10:30 L SEPSISZENTGYÖRGY SZÉKELYUDVARHELY 13-25
11:20 F II. RÁKÓCZI PIÁR 19-21
12:10 L BIBÓ SZILÁDY  18-16
13:00 F SEPSISZENTGYÖRGY MEZŐTÚR  15-19
13:50 L SEPSISZENTGYÖRGY MEZŐTÚR  28-10
14:40 F II. RÁKÓCZI KRONACH  19-9
15:30 L SZILÁDY JÁSZBERÉNY  6-21
16:20 F SZÉKELYUDVARHELY PIÁR  30-24
17:10 L SZÉKELYUDVARHELY MEZŐTÚR  35-8
18:00 F SEPSISZENTGYÖRGY BIBÓ  18-20
18:50 L BIBÓ JÁSZBERÉNY  13-12
19:40 F 7. HELYÉRT: SEPSISZENTGYÖRGY KRONACH 30-18

 

2013. március 3., vasárnap

8:00 L JÁSZBERÉNY SEPSISZENTGYÖRGY 20-19
8:50 F 5. HELYÉRT: MEZŐTÚR II. RÁKÓCZI  25-18
9:40 L MEZŐTÚR SZILÁDY  8-13
10:30 F 3. HELYÉRT: KECSKEMÉTI SPORT PIÁR  28-29
11:20 L BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY  11-19
12:10 F 1. HELYÉRT, DÖNTŐ: BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY 15-19

1.2.  Versenyeredmények

 

Lányok:
1. Székelyudvarhely
2. Bibó István Gimnázium
3. Jászberény
4. Sepsiszentgyörgy
5. Szilády Áron Ref. Gimn.
6. Mezőtúr

Fiúk:
1. Székelyudvarhely
2. Bibó István Gimnázium
3. Kecskeméti Piarista Gimnázium
4. Kecskeméti Sportiskola
5. Mezőtúr
6. II. Rákóczi Kat. Szakközépiskola
7. Sepsiszentgyörgy
8. Kronach

1.3. Képgalériák

 

  • A megnyitó képei (fotók: Váradi Krisztián)
  • Pillanatok a szombati mérkőzésekről (fotók: Váradi Krisztián)
  • Díjátadó (fotók: Váradi Krisztián)

1.4. Negyvenhatodszor

 

A lányok legjobbak csapatába Ledényi Vivien (Bibó), Strausz Mónika (Mezőtúr), Doszpod Réka (Szilády), Sándor Beatrix (Jászberény), Benkő Éva (Sepsiszentgyörgy), Bodrogi Kincső (Székelyudvarhely) került.

A fiúk all star csapatát Mihók Patrik (Bibó), Horváth Andor (Kecskemét Sportiskola), Bakacsi István (Mezőtúr), Zerkula Hunor (Sepsiszentgyörgy), Kriskó Ádám (Kecskemét Piarista), Nico Gehring (Kronach), Venczel Barna (Székelyudvarhely), Pap Endre (II. Rákóczi) alkotja.

A legtechnikásabb játékos Farkas Ibolya (Jászberény) és Horváth Andor (Kecskeméti Sportiskola) lett.
Szabó Szilvia (Székelyudvarhely) 29 góllal és Zerkula Hunor (Sepsiszentgyörgy) 49 góllal gólykiráyi címet szerzett.
A legjobb irányító játékos: Kriskó Ádám (Kecskemét Piarista) és Szabó Szilvia (Székelyudvarhely).
A döntő legjobb játékosának címét Simma Noémi (Székelyudvarhely) és Nagy André (Székelyudvarhely) nyerte el.
A Kupa legjobb kapusa a kecskeméti Gazdik Gábor és a sepsiszentgyörgyi Albert Anita lett.
A legjobb bibós játékosnak járó különdíjat Balogh Ivett és Bauecker Ádám kapta meg. Bács-Kiskun megye legjobb csapata a Bibó István Gimnázium fiúcsapata lett.

A díjátadók között volt dr. Törökné Kuklis Edit, Tápai Szabina és Kucsera Gábor is.

a dijatadok

A kupaszünetben kellemes pillanatokat szerzett az edzők és játékvezetők a négyféle labdajátéka.

a edzok

A 46. Kupa eseményeiről a helyi média is hírt adott, de valamennyi történés a bibós facebookos csoportban is megtekinthető.


A Bibó Kupa programja, mérkőzései, résztvevői

 

45. Bibó Kupa

 

2012. március 9–10–11.

Thumbnail image
A logót Rapavi Rebeka tervezte
A Bibó Kupa fővédnöke:
Pintér András címzetes igazgató

1.1. Program

 

45. bibó kupa plakát

1.2. Mérkőzések – folyamatosan frissítve

 

2012. március 9., péntek

12:20 F BIBÓ 18 SEPSISZENTGYÖRGY 26-9
13:10 L SEPSISZENTGYÖRGY BIBÓ 15-30
14:00 F II. RÁKÓCZI SZÉKELYUDVARHELY 10-30
14:50 L JÁSZBERÉNY SZILÁDY 19-16
15:40 F KRONACH MEZŐTÚR 3-31
16:30 L BUDAPEST SZÉKELYUDVARHELY 21-24
17:20 F KECSKEMÉT BIBÓ 16 28-9
18:10 L JÁSZBERÉNY BIBÓ 15-17
19:00 F MEZŐTÚR SEPSISZENTGYÖRGY 22-8
19:50 L SZILÁDY SZÉKELYUDVARHELY 15-28
20:40   SZILÁDY ÖREGDIÁK BIBÓ ÖREGDIÁK 19-17

 

2012. március 10., szombat

8:00 F BIBÓ 16 II. RÁKÓCZI 14-8
8:50 L SZILÁDY SEPSISZENTGYÖRGY 21-14
9:40 F BIBÓ 18 MEZŐTÚR 20-16
10:30 L BUDAPEST JÁSZBERÉNY 19-16
11:20 F SZÉKELYUDVARHELY KECSKEMÉT 20-16
12:10 L BIBÓ SZILÁDY 17-17
13:00 F SEPSISZENTGYÖRGY KRONACH 16-7
13:50 L SZÉKELYUDVARHELY JÁSZBERÉNY 24-14
14:40 F SZÉKELYUDVARHELY BIBÓ 16 30-10
15:30 L SZILÁDY BUDAPEST 17-20
16:20 F KRONACH BIBÓ 18 6-29
17:10 L SEPSISZENTGYÖRGY JÁSZBERÉNY 19-35
18:00 F II. RÁKÓCZI KECSKEMÉT 9-17
18:50 L BIBÓ BUDAPEST 19-19
19:40 L SZÉKELYUDVARHELY SEPSISZENTGYÖRGY 29-14
20:30   JÁTÉKVEZETŐK EDZŐK 6-7

 

2012. március 11., vasárnap

8:00 F II. RÁKÓCZI KRONACH 22-9
8:50 L BUDAPEST SEPSISZENTGYÖRGY 21-15
9:40 F BIBÓ 16 SEPSISZENTGYÖRGY 14-10
10:30 F MEZŐTÚR SZÉKELYUDVARHELY 21-25
11:20 L BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY 16-16
12:10 F
1-2. HELYÉRT
BIBÓ 18
KECSKEMÉT 17-16

 

Versenyeredmények

 

Fiú A csoport M. Gy. D. V. Dob. Kap. Gólk. Pont
Székelyudvarhely 3 3 0 0 80 36 44 6
Kecskemét 3 2 0 1 61 38 23 4
Bibó 16 3 1 0 2 33 66 -33 2
II. Rákóczi 3 0 0 3 27 61 -34 0
Fiú B csoport M. Gy. D. V. Dob. Kap. Gólk. Pont
Bibó 18 3 3 0 0 75 31 44 6
Mezõtúr 3 2 0 1 69 31 38 4
Sepsiszentgyörgy 3 1 0 2 33 55 -22 2
Kronach 3 0 0 3 16 76 -60 0
Lány M. Gy. D. V. Dob. Kap. Gólk. Pont
Székelyudvarhely 5 4 1 0 121 80 41 9
Bibó 5 2 3 0 99 82 17 7
Budapest 5 3 1 1 100 91 9 7
Jászberény 5 2 0 3 99 95 4 4
Szilády 5 1 1 3 86 98 -12 3
Sepsiszentgyörgy 5 0 0 5 77 136 -59 0

A lányoknál a végeredmény a tabella sorrendje.

A fiú csapatoknál az A és B csoport eredményei alapján a helyosztókon (vasárnapi fiú mérkőzések) az alábbi végeredmény született:

  • Bibó 18
  • Kecskemét
  • Székelyudvarhely
  • Mezőtúr
  • Bibó 16
  • Sepsiszentgyörgy
  • II. Rákóczi
  • Kronach

1.3. Csapatok

 

Lányok:

1. Székelyudvarhely
2. Sepsiszentgyörgy
3. Budapest, Vásárhelyi Pál Szakközépiskola
4. Jászberény, Lehel Vezér Gimnázium
5. Szilády Áron Református Gimnázium
6. Bibó István Gimnázium

Fiúk:

1. Székelyudvarhely
2. Sepsiszentgyörgy
3. Kronach, Frankenwald-Gymnasium
4. II. Rákóczi Ferenc Szakközépiskola
5. Kecskemét, Piarista Gimnázium
6. Mezőtúri Református Iskola
7. Bibó István Gimnázium U18
8. Bibó István Gimnázium U16

1.4. A Kupa emblémái

 

 

Thumbnail image
A Kupa első emblémáját
Sallay Sándor tervei alapján Lendér Julianna készítette

 

 

Thumbnail image
Az első bibós embléma
Koltai Éva munkája

 

 

Thumbnail image
A 40. Bibó Kupa emblémáját
Sulyok Tibor tervezte

1.5. A 45. Bibó Kupa képei

 

  • Andrási Szabolcs felvételei (1.; 2.; 3.)
  • Veszelszkiné Huszárik Ildikó felvételei (1.; 2.)
  • Nagy Orsolya felvételei
  • Halas Tv

1.6. Bibós csapattagok a 45. Bibó Kupán

 

Fiúk: Lajkó Róbert edző

U18 Akkerman Tamás, Balogh Norbert, Kis Adrián, Kövesi Róbert. Kű Bence, Mihók Péter, Mohut Roland, Pecséri Máté, Tóth Dániel, Ujvári Ákos, Ujvári Tamás, Varga Tamás, Vincze Ádám;

U16 Bozsics Milán, Csík Gábor, Dózsa Ádám, Elek Máté, Földesi Gyula, Ifkovics Zorán, Kollár Ákos, Kovács Donáth, Kubatov Milán, Máté Bendegúz, Papp Dániel, Vancsura Gergő, Szabadi Ádám

Lányok: Katkó Andrea edző

Alföldi Babett, Balogh Ivett, Dér Andrea, Katona Liza, Koch Fanni, Korsós Alexandra, Ledényi Vivien, Nyakó Brigitta, Sajdik Anita, Szűcs Ivett, Szűcs Vivien, Tabajdi Berta,


44. Bibó Kupa

 

2011. március 11–12.

1.1. Program

 

2011. március 11. (péntek)
1100 órától Technikai értekezlet
1130 órától Megnyitó, koszorúzás
1230 órától Mérkőzések
2011. március 12. (szombat)
900 órától Mérkőzések
1600 órától Ünnepélyes eredményhirdetés

1.2. Mérkőzések – folyamatosan frissítve

 

2011. március 11., péntek

12:20 F BIBÓ KECSKEMÉT 23-12
13:10 L BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY 24-21
14:00 F SZÉKELYUDVARHELY SEPSISZENTGYÖRGY 32-12
14:50 L BUDAPEST SEPSISZENTGYÖRGY 24-6
15:40 F II. RÁKÓCZI BIBÓ 11-17
16:30 F SEPSISZENTGYÖRGY KECSKEMÉT 22-28
17:20 F SZÉKELYUDVARHELY II. RÁKÓCZI 31-16
18:10 L SEPSISZENTGYÖRGY BIBÓ 15-36

 

2011. március 12., szombat

09:00 F KECSKEMÉT SZÉKELYUDVARHELY 13-25
09:50 L SZÉKELYUDVARHELY SEPSISZENTGYÖRGY 27-8
10:40 L BIBÓ BUDAPEST 21-11
11:30 F BIBÓ SEPSISZENTGYÖRGY 34-16
12:20 F KECSKEMÉT II. RÁKÓCZI 10-24
13:10 L BUDAPEST SZÉKELYUDVARHELY 14-19
14:00 F II. RÁKÓCZI SEPSISZENTGYÖRGY 30-9
14:50 F BIBÓ SZÉKELYUDVARHELY 13-18

 

1.3. Csapatok

 

 

Lányok:

 

  • Székelyudvarhely
  • Sepsiszentgyörgy
  • Budapest, Vásárhelyi Pál Szakközépiskola
  • Bibó István Gimnázium

Fiúk:

 

  • Székelyudvarhely
  • Sepsiszentgyörgy
  • II. Rákóczi Ferenc Szakközépiskola
  • Kecskemét, Piarista Gimnázium
  • Bibó István Gimnázium

2. Versenyeredmények

 

A Bibó Kupa végeredménye:

Tabella, fiúk mérk. győz. dönt. ver. dob. kap. gólk. pont
Székelyudvarhely 4 4 0 0 106 54 52 8
Bibó 4 3 0 1 87 57 30 6
II. Rákóczi 4 2 0 2 81 67 14 4
Kecskemét 4 1 0 3 63 94 -31 2
Sepsiszentgyörgy 4 0 0 4 59 124 -65 0
Tabella, lányok mérk. győz. dönt. ver. dob. kap. gólk. pont
Bibó 3 3 0 0 81 47 34 6
Székelyudvarhely 3 2 0 1 67 46 21 4
Budapest 3 1 0 2 49 46 3 2
Sepsiszentgyörgy 3 0 0 3 29 87 -58 0

3. BK-képek

 

  • A megnyitó képei
  • Pillanatok a kupa mérkőzéseiből
  • Eredményhirdetés

4. Archívum

 

Az első Szilády Kupa képe 1968 áprilisából, Ságodi Antalné gyűjteményéből került elő.

A képen látható sportolók: Németh Magdi, Riegler Ancsa, Perlaki Ági, Virág Éva, Borbás Rozika, Szűcs Jutka; Kiss Ági, Vass Edit, Fodor Marika, Kovács Kati. Kapusok: V.Tóth Erzsi, Heródek Joli, Bugyi Zsuzsa.

Thumbnail image

Dr. Törökné Kuklis Edit, a 45. Bibó Kupa Pikó-díjasa is őrzi a kézilabdajáték emlékeit. Az 1977-es beszámoló a Petőfi Népében jelent meg.

Thumbnail image

Csereúron Svédországban. A képen látható a Kupát létrehozó Horváth István Pikó is.

Thumbnail image